poniedziałek, 1 października 2018

4 Rowerowy Bieg Piastów

4 Rowerowy Bieg Piastów

Kolejna impreza sportowa w Jakuszycach,  zorganizowany przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.
4 Rowerowy Bieg Piastów. Pogoda dopisała, choć prognozy były bardzo niepokojące, to całe szczęście się nie sprawdziły. Było piękne słońce, ale poranek dość chłodny, bo tylko 2 stopnie Celsjusza. W ciągu dnia temperatura wzrosła do 5 stopni C. Jak tu się ubrać? - nasuwało się pytanie. Start o 10.00 i całkiem spora grupa rowerzystów, bo 208 osób na dystansie Giga ( 54 km), z których ukończyło 187 z czasem najlepszego zawodnika 1:57:59.
Start Giga 54 km


 Na dystansie Mega (40 km) 373 startujących, ukończyło 330 osób.Wystartowały także rowery z dopalaczem, czyli elektryki, był też dystans mini 307 osób.
Elektryki
Trasa, jak później komentowali zawodnicy, szybka i dość łatwa dla każdego, choć nie brakowało zjazdów, jak ten z Polany Drwale do Świeradowa i podjazdy na początek od Chatki Górzystów do Drwali, a potem ten najdłuższy, 8-kilometrowy ze Świeradowa do Rozdroża pod Kopą oraz ten ostatni na Bez Łaski.
Bez Łaski

Na Kopalni Stanisław

 A potem już tylko w dół Dolnym Duktem do mety.
Meta

Zawody rowerowe dla każdego jak wcześniej, wspominałem tak pod względem profilu trasy, jak i pod względem długości. Zapraszamy za rok ,na 5 Rowerowy Bieg Piastów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.