piątek, 6 października 2017

3 Rowerowy Bieg Piastów

W minioną sobotę, to jest 30.09.2017 roku, odbyła się już 3 edycja Rowerowego Biegu Piastów. W imprezie uczestniczyli głównie sympatycy Biegu Piastów, których zimą można spotkać na nartach  w Jakuszycach. Nie są to zawodowcy ścigający się na co dzień w maratonach MTB choć i takich pewnie można było tu spotkać. Zawody rozegrały się na trzech dystansach, krótkim to jest 19 kilometrów, średnim 41 km i długim 58 km. Wszystkie poprowadzone na malowniczych trasach w Górach Izerskich. Profil trasy nie był bardzo wymagający, w sam raz dla amatorów, choć były i ostre zjazdy i strome podjazdy. Nawierzchnia była zróżnicowana: asfalt, szuter i troszkę błota. Wszyscy dali radę dojechać do mety, choć nie obyło się bez defektów przerzutek, dętek itp. Czasem ktoś rzucił "wiązanę", gdy zobaczył, że nie da się dalej jechać, bo powietrze schodzi, a dętki się nie zabrało, bo miało być na lekko. Brał wtedy rower na ramię i do mety dotarł na nogach.
Jak wielokrotnie wcześniej i tym razem postanowiliśmy pomóc w organizacji stając z Izą na newralgicznych skrzyżowaniach, ja na Rozdrożu Pod Zwaliskiem, Iza za Czerwonymi Skałkami.                                                                                                                   

Stanowisko dowodzenia Zwaliska

Kierowaliśmy zawodników we właściwą stronę. Korzystając z okazji robiłem zdjęcia, a efekt mojej pracy możecie obejrzeć na moim profilu Google + Galeria zdjęć z 3 Rowerowego Biegu Piastów oraz na kolejna porcja zdjęć. Jak to zwykle bywa, nie mogliśmy podziwiać was na starcie i mecie, bo nie można być wszędzie, ale byliśmy z wami na trasie.
Zawodniczka
Zawodnik
Pilot zawodów

Rafał Alchimowicz
Myślę, że imprezę można zaliczyć do bardzo udanych, więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić was na kolejną 4 edycję Rowerowego Biegu Piastów.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz